60 LET POŠ KOPRIVNA – SREČANJE KOPRIVCEV

60_let_POS_KoprivnaV soboto, 30.8. 2014 je od 14. ure dalje pred POŠ Koprivna potekala kulturno-zabavna prireditev v čast 60-letnice obstoječe stavbe. Obenem je potekalo tudi srečanje vseh Koprivcev in tistih, ki jim je Koprivna ljuba.

V kulturnem programu je nastopala večina mojih nekdanjih učencev in tudi nekateri starši mojih učencev.

Na odru se je zvrstilo veliko število zabavnih dialogov, likov in pesmi. Vrnili smo se v pionirske čase, slovesno je prisegla še ena generacija koprivskih pionirjev, peli smo pionirske-partizanske pesmi, vrnili smo se v čase šolanja pred 100 leti, zaploskali smo domačinkam – Zdovčevim dečvam, nasmejali smo se ob srečanju dveh tipičnih koprivskih žen, pa Timijevemu domačemu nasvetu za boljše zdravje, skratka bilo je živahno, zabavno in nostalgično.

V vseh srcih je trepetala misel, da bi morala biti ta majhna šola še naprej živa in dejavna, le naglas tega ni nihče izrekel.  Srečanje smo nadaljevali ob zvokih mladih koprivskih glasbenikov – ansambla Top.

MOJCA PETRIČ