V četrtek, 22. 2. 2024, je naša šola organizirala 34. MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT, ki so se ga udeležili učenci šestih osnovnih šol iz Mežiške doline: OŠ Juričevega Drejčka, OŠ Koroški jeklarji, OŠ Prežihovega Voranca, OŠ Franja Goloba Prevalje, OŠ Mežica in OŠ Črna na Koroškem.

Učenci so debatirali o zelo aktualni temi – DUŠEVNEM ZDRAVJU OTROK IN MLADIH. Našo šolo so zastopali osmošolci Lara Kamnik, Neža Šušel in Jaka Repanšek ter učenec 9. razreda Marcel Kumer. Mlade parlamentarce so prišli poslušat in podpirat tudi županja Črne na Koroškem mag. Romana Lesjak, mežiški župan Mark Maze, ravnatelj OŠ Mežica dr. Janko Plešnik in naš ravnatelj Mitja Pranjič. Po kratkem kulturnem programu so bile najprej na vrsti predstavitve učencev in primerov dobrih praks posameznih šol. Nato so se učenci razdelili v 4 skupine, v katerih so razpravljali o medosebnih odnosih, nasilju, stresu in samopodobi.

Po odmoru je sledil najpomembnejši del dneva – debata, kjer so lahko učenci pokazali svoje znanje in sposobnosti argumentiranja. Razpravljali so o pomenu medosebnih odnosov v družini, šoli in okolju ter vplivu pametnega telefona in sodobnih tehnologij na duševno zdravje otrok in mladih. Vse je potekalo v spodbudnem, sproščenem in sodelovalnem vzdušju. Na koncu smo učenci in mentorji izvolili osem kandidatov, ki se bodo v torek, 12. 3. 2024, udeležili REGIJSKEGA OTROŠKEGA PARLAMENTA na Ravnah na Koroškem.

Vsi naši učenci so se zelo izkazali in so lahko ponosni nase, saj so z dobrim poznavanjem teme odlično argumentirali svoja stališča. Na regijski parlament sta se uvrstila tudi naša učenca Lara Kamnik in Marcel Kumer, ki jima iskreno čestitamo ter jima želimo veliko uspeha in dobrih argumentov tudi na naslednji stopnji.

Sergeja Gerdej,

koordinatorica Medobčinskega otroškega parlamenta