Pozdravljeni učenci,

v tem prispevku boste našli informacije o dijaških domovih.

Informativni dnevi v dijaških domovih bodo potekali v petek, 16. 2. 2024, ter v soboto, 17. 2. 2024.

Kandidati, ki želijo v šolskem letu 2024/2025 bivati v dijaškem domu, morajo do 2. 4. 2024 dijaškemu domu, ki so ga izbrali posredovati izpolnjeno prijavnico za sprejem v dijaški dom.
Vsak kandidat se lahko prijavi samo za en dijaški dom. Kandidati lahko prijave prenesejo v drug dijaški dom do 3. 6. 2024. Do tega roka lahko prvo prijavo oddajo tudi:

a) kandidati, ki bi zaradi vpisa v drugo srednjo šolo v drugem krogu vpisnega postopka v srednje šole želeli bivati v dijaškem domu, in se predhodno še niso prijavili v noben dijaški dom;

b) kandidati, ki so se zadnje šolsko leto šolali v tujini.

O morebitnih omejitvah vpisa bodo kandidati obveščeni med  3. in 7. junijem 2024.

Vpis v dijaške domove brez omejitve vpisa bo potekal od 4. – 10. julija 2024, v dijaške domove z omejitvijo vpisa pa od 4. – 12. julija 2024. Vpis v dijaške domove, ki imajo še prosta mesta, za kandidate, ki v dijaških domovih z omejitvijo vpisa niso bili izbrani, bo potekal do 14. julija 2024, po tem datumu in do 30. avgusta 2024 pa še vpis na prosta mesta za kandidate, ki se do tedaj niso prijavili za bivanje v dijaškem domu.

Več informacij o Razpisu za sprejem učencev in dijakov v dijaške domove si lahko preberete tukaj.

Prijavnico za sprejem v dijaški dom najdete tukaj.

Pripravila
Vesna Trop, šolska svetovalna delavka