V turistični nalogi je predstavljena naša ideja za turistični produkt v našem domačem kraju Črna na Koroškem z naslovom »Grta pa dovta po Črni«. Naša Črna je že znana po različnih športnih prireditvah. Ena najuspešnejših prireditev je K24 ultra trail race, ki je uvrščen na 12. mesto Naj tekaških prireditev in najvišje uvrščeni trail v svojem segmentu trailov. V začetku avgusta je Črna dobro izkoristila počitniški termin prireditev in je po dosegu obiskovalcev na strani FB Slo maraton presegla nekatere bolj obiskane prireditve v večjih urbanih okoljih. Da so v ospredju osebni izziv, rekreacija, sodelovanje, navdih, dokazuje večina; kar 40 odstotkov tekačic, ki so najbolj množično sodelovale na 24-kilometrskem trailu, je priteklo v cilj zadnjo uro pod 100 zaostankom za zmagovalko. Torej v času 4–5 ur. Za takim dosežkom zagotovo stojijo ogromno ur treninga, razumevanje in podpora družine. Vsako leto prihaja na to preizkušnjo več udeležencev iz različnih držav. Nekatere spremljajo cele družine, ki nudijo podporo svojim.

Medtem ko se tekači pripravljajo na start, jih ne bi smelo skrbeti, kako bodo ta čas preživeli njihovi otroci in mladostniki. Prav tu se je porodila naša ideja, zasnovati turistični produkt kot enodnevni dogodek s kulturnim, zabavnim in športnim programom na različnih točkah po Črni in z zaključno točko na stadionu. Na ta način bi spoznali našo naravno dediščino še z druge perspektive. Ker tovrstne turistične ponudbe še nimamo, bomo z načrtovanim dogajanjem prebudili tudi vse druge možnosti aktivnega preživljanja prostega časa v našem kraju, kamor se bodo lahko mladostniki in otroci različne starosti vključili brezplačno. Občanom, turistom in vsem obiskovalcem želimo predstaviti nekaj novega, zanimivega in poučnega. Tako bodo lahko mladi ta dan preživeli ustvarjalno, športno in igrivo, hkrati pa bodo sproščeno in brezskrbno uživali v prelepi naravi. Njihovi starši se bodo lahko tako brezskrbno ogrevali, pripravljali in podali na svojo preizkušnjo, saj bo za mlade spremljevalce kakovostno poskrbljeno.

Povezava do seminarske naloge “GRTA PA DOVTA PO ČRNI”.