Prejšnji teden smo v 2. razredu že deseto leto zapored izvajali CAP delavnice. Namenjene so preventivi nasilja in zlorabe otrok. Na pozitiven način obravnavajo resne in zahtevne teme kot sta nasilje in spolna zloraba.

Tretješolcem smo predstavili NEON delavnice- Varni brez nasilja. To je primarno preventivni program, katerega osnovni cilj je prepoznati različne vrste nasilja in kako se pred njim zaščititi.

Z učenci smo se na vseh delavnicah pogovarjali, kako reči nasilju NE in hkrati ostati VARNI, MOČNI IN SVOBODNI.

Spoznali so pomen vrstniške pomoči, zaupanja odraslim in kako pomembno je poiskati pomoč odraslih.

Teme smo predstavili preko zgodbic in iger vlog, kjer so imeli učenci možnost aktivnega sodelovanja, predvsem pa smo jim predstavili samozaščitne veščine:

Nekaj utrinkov smo ujeli v naš objektiv in si jih lahko ogledate tukaj.

Učenci so na delavnicah uživali, saj so jo prav vsi pozitivno ocenili.

Izvajalci delavnic:  Vesna Burjak, Mihaela Goltnik, Ana Kamnik, Marko Sonjak in Barbara Komar