Danes je rojstni dan Hansa Christiana Andersena, hkrati pa je 2. april mednarodni dan knjig za otroke. Ta dan nas opozarja kako pomembna sta kakovostna mladinska literatura in branje. Vsako leto ena izmed članic Mednarodne zveze za mladinsko književnost IBBY  pripravi plakat in poslanico ob tem prazniku.  Za Slovenijo je letos prav posebno leto, saj sta poslanico, ki jo danes berejo v osemdesetih državah po svetu, pripravila naša avtorja in sicer pisatelj Peter Svetina in ilustrator Damijan Stepančič. Oba sta tudi letošnja nominiranca za mednarodno Andersenovo nagrado.

Na povezavi si lahko preberete letošnjo poslanico ob mednarodnem dnevu knjig za otroke.

V teh časih, ko nas je epidemija zaprla v naše domove, nas ravno branje knjig lahko potolaži in nam olajša te hude čase…

pripravila Tea Rotovnik