V dneh od 23. 4. 2018 do 26. 4. 2018 smo z učenci 7. a šolske dni preživeli malo drugače. Bili smo v šoli v naravi v osrčju Karavank, v Javorniškem rovtu v CŠOD Trilobit.

V šoli v naravi smo se ukvarjali z različnimi športnimi aktivnostmi. Veslali smo po bližnjem umetnem jezeru, streljali z lokom, igrali različne igre z žogo. V igrah z žogo smo bili še posebej uspešno, saj smo učence šole, ki je bila takrat tudi v CŠOD, premagali tako v nogometu kot v igri »Med dvema ognjema«.

Okolico smo spoznavali v orientacijski dogodivščini. Naučili smo se izdelovati bivake, ognjišče in se orientirati v naravi.

Ogledali smo si staro HE Javorniški rovt, ki je spremenjena v majhen muzej in spoznali zgodovino železarstva.

Ker je območje znano po različnih kamninah in fosilih, smo si ogledali zanimive zbirke različnih fosilov trilobitov in drugih pradavnih živali. Izdelali smo si tudi odlitke različnih fosilov.

Na pohodih in raziskovanjih okolice (življenje v mlaki, preučevanje sestave vode) je nas pot večkrat vodila preko prebujajočih se belih preprog Goliških narcis.

Štirje dnevi šole v naravi so hitro minili in že smo se vrnili v naše kraje na drugo stran Karavank.

Več slik si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: Špela Pečnik, razredničarka 7. a